Paramount+ potwierdziło, że już wkrótce rozpocznie produkcję pierwszego sezonu serialu Star Trek: Starfleet Academy. Twórcami i showrunnerami produkcji zostali Alex Kurtzman i Noga Landau, którzy pracują nad kolejnymi projektami ze świata Star Trek. Z kolei, producentami wykonawczymi zostali: Gaia Violo, Aaron Baiers, Jenny Lumet, Rod Roddenberry, Trevor Roth, Frank Siracusa oraz John Weber.

Serial opowiadać będzie o grupie młodych kadetów, którzy zaczynają swoją naukę w Gwiezdnej Floty. Mają oni za zadanie nauczyć się, jak zostać oficerami, jednak w międzyczasie będą musieli zmierzyć się z nowym wrogiem, który stanowi zagrożenie dla Akademii i całej Federacji. Fabuła osadzona jest w czasach z najnowszych sezonów Star Trek: Discovery, co oznacza, że widzowie będą mieli okazję spotkać postacie znane z tej serii.

Premiera serialu zapowiedziana została na 2024 rok, a w Polsce będzie dostępny na platformie SkyShowtime, która nabyła prawa do emisji serialu Paramount+. Nie ujawniono jeszcze obsady, więc nie wiadomo, czy postać Tilly z poprzedniego sezonu Star Trek: Discovery pojawi się w nowym serialu. Jednakże, wiadomo już, że serial skupi się na historii grupy kadetów i zostanie opowiedziany z ich perspektywy, co może otworzyć drzwi dla wielu nowych, ciekawych postaci. Fani Star Trek’a z pewnością z niecierpliwością czekają na premierę tego nowego serialu, który ma szansę stać się kolejnym hitem wśród produkcji z tego uniwersum.

Rys historyczny Star Trek: Starfleet Academy

Od dawna rozważano pomysł stworzenia czegoś związanego z Akademią Gwiezdnej Floty z Gwiezdnych Wojen. Pomysł ten sięga czasów przed premierą Gwiezdnych wojen VI: Nieodkryta kraina i był rozważany jako potencjalny film przed opowiedzeniem historii ostatniej misji Kirka i jego załogi. W ramach wszechświata Star Trek, pomysł ten był również celem show tworzonych przez Alexa Kurtzmana, pojawiając się jako plotka, aż do momentu zbliżenia się do oficjalnej realizacji w zeszłym roku. Teraz Paramount+ ogłosił, że projekt zostanie kontynuowany jako serial.

Zgodnie z oficjalnym opisem, serial „przedstawi nam grupę młodych kadetów, którzy łączą siły, by podążać za wspólnym marzeniem o nadziei i optymizmie. Pod czujnym i wymagającym okiem swoich instruktorów, odkryją, co trzeba zrobić, by zostać oficerami Gwiezdnej Floty, przemierzając drogę od przyjaźni, poprzez rywalizację, pierwsze miłości, aż po nowego wroga, który zagraża zarówno Akademii, jak i samej Federacji”.

Jesteśmy podekscytowani, że możemy przedstawić fanom Gwiezdnych wojen nowe pokolenie młodych oficerów Gwiezdnej Floty w trakcie ich szkolenia na Akademii w serialu Star Trek: Starfleet Academy” – mówi Domenic DiMeglio, dyrektor marketingu i szef działu danych w Paramount Streaming.

Rekrutacja na Akademię Gwiezdnej Floty jest teraz otwarta! Odkryj galaktykę! Kieruj swoim przeznaczeniem! Po raz pierwszy od ponad wieku nasz kampus zostanie ponownie otwarty dla osób, które ukończyły co najmniej 16 ziemskich lat (lub ich odpowiednika gatunkowego) i marzą o przekraczaniu swoich fizycznych, umysłowych i duchowych granic, cenią przyjaźń, towarzyszeństwo, honor i oddanie sprawie większej niż one same.

Program nauczania będzie wymagający, instruktorzy należą do najlepszych w swoich dziedzinach, a ci przyjęci będą żyć i uczyć się obok najbardziej zróżnicowanej populacji studentów, jaką kiedykolwiek przyjęto. Dziś zachęcamy wszystkich, którzy podzielają nasze marzenia, cele i wartości, by dołączyć do nowego pokolenia wizjonerskich kadetów w ich pierwszych krokach na drodze do stworzenia świetlanej przyszłości.