Podsumowanie wyników pierwszych tygodni marca na rynku amerykańskim obfitowało w wiele interesujących informacji. Wśród najnowszych premier kinowych na uwagę zasługuje „John Wick 4”, który okazał się prawdziwym hitem. Po pierwszym weekendzie film zarobił aż 73,5 mln dolarów, co uplasowało go na drugim miejscu pod względem najlepszego wyniku otwarcia w tym roku. Sukces „John Wick 4” ma swoje uzasadnienie w poprzednich częściach serii. Pierwsza część zarobiła 14,4 mln dolarów w pierwszy weekend, druga 30,4 mln dolarów, a trzecia 56,8 mln dolarów. „John Wick 4” z pewnością będzie kontynuował dobrą passę i przyczyni się do dalszego wzrostu wyników finansowych.

Shazam! Gniew bogów

Z kolei „Shazam! Gniew bogów” notuje fatalne wyniki, a po drugim weekendzie wpływów spadło aż o 68%. Widać zatem, że kolejna część tego filmowego cyklu nie przypadła do gustu widzom i nie spełniła ich oczekiwań. Produkcja ma na koncie 46,3 mln dolarów, co oznacza, że jest to najgorzej sprzedający się tytuł w DC Extended Universe.

Krzyk VI

Kolejną premierą, która okazała się prawdziwym przebojem, była „Krzyk VI”. Film ten stał się trzecią najbardziej kasową częścią cyklu, zarabiając aż 89,9 mln dolarów. Widzowie docenili dawkę emocji i strachu, jaką dostarczyła im ta produkcja. Film zarobił 89,9 mln dolarów, wyprzedzając końcowe osiągnięcie „Krzyku 3” o 800 tysięcy dolarów. Aby jednak zostać numerem jeden, „Krzyk VI” musi zarobić jeszcze tylko 13,2 mln dolarów.

Creed III

Warto też wspomnieć o „Creed III”, który cieszy się dużą popularnością, ale ma jeszcze daleko do wyników trzeciej i czwartej części „Rocky’ego”. Mimo to fani serii z niecierpliwością czekają na kolejne przygody Adonisa Creed’a. Obecnie ma na swoim koncie 140,9 mln dolarów, ale po uwzględnieniu inflacji wyniki trzeciej i czwartej części „Rocky’ego” są mu jeszcze daleko. Pierwsza część według portalu The Numbers zarobiła 390 milionów dolarów, a druga – prawie 328 mln.

Nadchodzące premiery

W nadchodzącym tygodniu kinowa publiczność będzie miała do wyboru trzy duże premiery. Pierwszą z nich będzie „Dungeons & Dragons: Złodziejski honor”, która zapowiada się na prawdziwy hit. Film opowiada historię grupy przyjaciół, którzy zostają przeniesieni do świata gry fabularnej Dungeons & Dragons, gdzie muszą stawić czoła niebezpieczeństwom i przeciwnościom losu.

Drugą premierą będzie „A Thousand and One”, którą można określić jako film o miłości i poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi. Produkcja ta skupia się na historii młodej kobiety, która postanawia zrobić wszystko, aby zrealizować swoje marzenia.

Ostatnią z premier będzie „Spinning Gold”, czyli film biograficzny opowiadający historię legendarnego producenta muzycznego Neila Bogarta. To historia o sukcesie, ale też o cenach, jakie trzeba zapłacić za sławę i pieniądze.

Podsumowując, pierwsze tygodnie marca na rynku amerykańskim obfitowały w wiele ciekawych premier kinowych. Widzowie mieli okazję obejrzeć wiele interesujących produkcji, a w nadchodzących tygodniach czeka ich jeszcze więcej emocji i wrażeń.