Jeden z największych psów na świecie, dog niemiecki o imieniu Zeus, zdechł w 2014 roku w wieku 5 lat. Zanim jego śmierć, był największym zarejestrowanym psem w historii.

Zeus miał wzrost 111 cm w kłębie i ważył około 70 kg. Chociaż był ogromnym psem, był bardzo spokojny i uroczy. Jego właściciel, Denise Doorlag, twierdziła, że ​​jej pies „bardziej przypominał lwiątko niż psa”.

Historia największego na świecie psa Zeusa

Zeus trafił do rodziny Doorlag w 2009 roku po tym, jak został zakupiony do hodowli psów. Chociaż Denise i jej rodzina szybko zakochali się w Zeusie i zaczęli go traktować jak członka rodziny, byli zaskoczeni jego wielkością. Wkrótce okazało się jednak, że jest największym psem na świecie.

Kiedy Denise odkryła, że Zeus jest rekordzistą, postanowiła go zarejestrować w Księdze Rekordów Guinnessa. W 2011 roku Zeus stał się oficjalnie największym psem na świecie. Od tego momentu stał się sławny i bywał na licznych imprezach.

Życie Zeusa po zostaniu sławnym

Kiedy Zeus stał się sławny, Denise i jej rodzina postanowili wykorzystać szansę i promować dobre traktowanie zwierząt. Przy okazji licznych wystąpień Zeusa, rodzina Doorlag korzystała ze swojego czasu na ekranie telewizyjnym, aby mówić o ważnych kwestiach dotyczących adopcji psów i odpowiedzialnego opiekuna.

Zeus miał także swojego fanpage’a na Facebooku, który prowadziła Denise. Miał również swoją stronę internetową i blog. Na stronie internetowej można było kupić różne produkty ze zdjęciami Zeusa, a dochody ze sprzedaży przeznaczone były na różne organizacje charytatywne.

Śmierć Zeusa, największego na świecie doga niemieckiego

W 2014 roku Denise i jej rodzina musieli się pożegnać ze swoim ukochanym psem Zeusem. Zmarł w wyniku powikłań po operacji serca, której musiał poddać się ze względu na problemy zdrowotne. Jego śmierć była szeroko relacjonowana przez media.

Pomimo tego, że Zeus nie żyje już od kilku lat, jego pamięć nadal jest żywa. Wciąż można go spotkać na opakowaniach produktów dla psów lub zobaczyć jego zdjęcia w internecie. Jego historia jest inspiracją dla innych ludzi i psów na całym świecie.