Jakiś czas temu postanowiłem skusić się na ofertę McDonald’s, która ma siedzibe w moim mieście. Wiedziałem, że sieciówki nie są zazwyczaj najlepszym wyborem, jeśli chodzi o jakość jedzenia, ale chciałem sprawdzić, jak będzie wyglądać mój posiłek. Niestety, po pierwszej wizycie w McDonald’s zdecydowanie nie zamierzam wracać tam ponownie. Przede wszystkim, nie było widać żadnego wysiłku włożonego w przygotowanie jedzenia – smak był po prostu średni, a jakość składników była bardzo kiepska. Mogłem odczuć, że restauracja przykłada się bardziej do generowania przychodu niż do zapewnienia dobrego smaku.

Śniadania. Całkiem jałowe i bez smaku

Jeśli jesteś jednym z tych, którzy lubią wypróbowywać nowe miejsca i restauracje, być może myślałeś o śniadaniu w McDonalds. Niestety, miałem to nieprzyjemne doświadczenie i chciałbym dzielić się nim ze światem.

Dla odmiany postanowiłem spróbować śniadania w McDonalds. Wziąłem tosty oraz kawę. To, co zamówiłem, było bardzo słabe. Toasty były suche i bez smaku. Kawa była gorąca, ale nijaka. Smakowała jak najtańsza kawa z marketu. Byłem bardzo rozczarowany jakością i smakiem tego posiłku. Nie polecam nikomu skorzystania z tej restauracji na śniadanie.

Zdecydowanie lepiej jest zjeść domowe śniadanie lub poszukać rodzinnych restauracji, które oferują smaczne i świeże jedzenie, zrobione z naturalnych składników.

Burgery. Nie nazwałbym tego wołowiną!

Jechałem w trasę i jeszcze tego samego dnia postanowiłem sprawdzić menu obiadowe. Jestem smakoszem burgerów, jadłem już burgery w całej europie, zawsze prawdziwe, wykonane z naturalnego mięsa, soczyste i średnio wysmażone. Niestety oferta burgerów McDonald’s kompletnie mnie rozczarowała!

Kiedy nie zostałem zapytany o stopień wysmażenia to już wiedziałem, że coś jest nie tak. Jak się syzbko okazało już po pierwszym kęsie to faktycznie nie jest czysta wołowina, tylko jakaś mieszanka mięs. W dodatku mięso nie było świeże, było bardzo mocno przyprawione, a przecież wołowina powinna smakowac dobrze po uzyciu samej tylko soli i pieprzu! A co ze stopniem wysmażenia? Kotlet był niesamowicie suchy, po prostu to co otrzymałem nie powinno nazywać się wcale burgerem!

Cały burger skomponowany był z takich składników, które nijak się do siebie nie pasowały. Nie było to nic nowego dla mnie, ponieważ wcześniej miałem do czynienia z podobnymi sytuacjami w innych sieciówkach, ale jednak oczekiwałem od tej restauracji czegoś lepszego.

Kiedy już otrzymałem swój posiłek, zauważyłem, że obsługa była bardzo nieprofesjonalna. Pracownicy restauracji byli bardzo powolni i niedbały w swojej pracy – podczas gdy inne sieciówki mają tendencję do przechwalania się swoimi usługami i poziomem obsługi, ta restauracja po prostu przespała swoje szanse.

Burgery mają bardzo mało składników

Składniki burgerów były bardzo skromne, a wielkość porcji była bardzo mała. Tak więc postanowiłem, że już nigdy nie wrócę do tej restauracji nie tylko z uwagi na fakt, że to typowa sieciówka, ale jedzenie jest zwyczajnie jałowe i niesmaczne.

Brakuje sosów

Kolejnym problemem był fakt, że oba burgery, które zamówiliśmy miały szczątkowe ilości sosu. Nie miałem możliwości wyboru sosu lub innych dodatków do burgera. To było naprawdę denerwujące, ponieważ sosy są niezbędne a w sytuacji tak suchego kotleta są zbawieniem.

Jest zbyt mało warzyw np. tylko jeden plaster ogórka

Kolejnym problemem był brak warzyw w składzie burgera. Wszystkie burgery miały tylko jeden plaster ogórka, co sprawia, że sam burger był suchy i niezbyt smaczny.

W dodatku kompozycje składników w buergerach są źle dobrane np. cebula prażona, rukola i ostry sos. To absolutnie nietrafione połaczenie smaków.

Te trzy składniki nie pasowały do siebie i całość smakowała naprawdę dziwnie. Nie chciałem więcej przechodzić przez takie wrażenia, dlatego postanowiłem, że już nigdy nie wrócę do restauracji Mc Donald’s.

Kompletnie nie rozumiem fenomenu McDonald’s!

McDonald’s jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Ich restauracje są w każdym narodzie i kraju. Wszyscy wiedzą, co to jest McDonald’s, ale dla mnie jest to zupełna zagadka. Nie mogę zrozumieć, dlaczego ludzie pokochali tę firmę i dlaczego stale do niej wracają.

Może jest to kwestia wygody? Restauracje McDonald’s są wszędzie i szybko można tam złapać coś na szybko. I chociaż ceny nie są niskie, to może to jest powód, dla którego ludzie tak lubią McDonald’s?

Ja tam już nie wrócę!

Podsumowując, moja wizyta w tej restauracji na długo pozostanie zapamiętana jako jedna z tych gorszych – nikt nie przykłada tu uwagi do smaku ani do profesjonalnego podejścia do klienta. Dlatego też nie wrócę tam już nigdy.